‘Fernandes’in yedek kalması şaşırtıcı’

Portekiz’de röportajlarımız devam ediyor, Braga’dan Atletico Madrid’e transfer olması beklenen genç Portekizli yıldız Silvio, Hilmi Sever’in sorularını yanıtladı.

Portekiz futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en önemli isimlerden biri Silvio Manuel Pereira. Braga’da bu sezon ortaya koyduğu performansla bir anda yıldızı parlayan ve Portekiz milli takım formasını da sırtına geçiren Silvio, çok yakında adını tüm dünyaya duyuracağa benziyor.

Genç bek oyuncusu, Braga’nın Avrupa Ligi’nde yarı finale kalmasında da önemli paylardan birine sahip. Portekizli yetenek, Galatasaray’dan Atletico Madrid’e transferine kesin gözüyle bakılan Arda Turan’ın da yeni takım arkadaşı olabilir. İspanyol ve Portekiz gazeteleri sürekli olarak Silvio’nun, La Liga’nın köklü kulüplerinden Atletico Madrid’e transfer olacağı haberlerini sayfalarına taşıyorlar.

Kim bilir yakın zamanda sol bekte Silvio’yu hemen önünde de Arda Turan’ı Atletico Madrid’de görebiliriz.

Şimdi genç yıldızla Estádio Municipal de Braga’da, Hilmi Sever’in gerçekleştirdiği röportajla sizleri başbaşa bırakıyoruz:

“BUGÜNLERE GELECEĞİMİ HAYAL EDEMEZDİM”

-Özellikle bu sezon yaptığı çıkışla dikkat çektin. Norveç’e karşı da ilk kez Portekiz Milli Takım formasını giydin. Sezon nasıl geçiyor?
“Geçen sene Braga’nın genç takımındaydım, bugünlere geleceğimi hayal edemezdim. Ama şu anda çok mutluyum. Braga formasıyla çok iyi işler yaptım. Önümüzde Benfica ile oynayacağımız çok önemli UEFA Avrupa Ligi bir karşılaşma var, turu geçmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

-Tur şansınızı nasıl görüyorsun?
“Finale çıkabilecek kadro kalitemiz var, son derece iyi bir takımız. Finale çıkarsak kupayı almamız için hiç bir engel yok. Yalnızca son 90 dakikayı iyi oynamalıyız.”

-Portekiz Milli Takımı’na çağırılmaya başladın. Portekiz’de çok önemli yıldızlar var ve o yıldızlar da çok önemli takımlarda oynuyorlar. Senin hedeflerin arasında neler var?
“Öncelikle Braga takımının bir parçası olduğu için çok mutluyum. Bu forma altında önemli başarılara imza attık. Braga’nın çok başarılı yerlere getirmek ve kupalar kazanmasını sağlamak istiyorum. Uzun vadeli olarak bir şey söylemem gerekirse, Avrupa’nın önemli takımlarından birinde forma giymek istiyorum.”

“SOYUNMA ODASINDAN HİÇBİR ŞEY DIŞARIYA SIZMAZ”

-Braga’nın başarısının sırrı ne?
“Bana göre bu başarının en büyük sırrı oyuncu grubunda ve soyunma odasının içerisinde yatıyor. İçeride inanılmaz bir arkadaşlığımız var, içeride olan hiçbir şey dışarıya asla sızmaz. Kimse kimseyi kıskanmaz, inanılmaz bir arkadaşlığımız var. Başarımızın sırrı da bu birlik, beraberlik ve takım ruhundan kaynaklanıyor.”

-Türk futbolu hakkında neler biliyorsun? Bildiğin takımlar hangileri?
“Son zamanlarda Beşiktaş ile ilgili çok şey duydum. Beşiktaş’taki Manuel Fernandes benim arkadaşım. Quaresma, Almeida ve Simao’da tanıdığım isimler.”

“FERNANDES’İN YEDEK KALMASI ŞAŞIRTICI”

-Fernandes, Beşiktaş’ta şu ana kadar bekleneni veremedi. Onunla ilgili neler söylemek istersin?
“Fernandes ile çok büyük bir arkadaşlığım var. Benfica’nın alt yapısında birlikte oynadık. Uzun süredir dostluğumuz devam ediyor. Bana göre Portekiz ve Avrupa’nın en önde gelen oyuncularından biri. Son dönemde fazla konuşamadık ama onun gibi değerli bir oyuncunun yedek kalması çok şaşırtıcı bir durum.”

-Fernandes’e neler söylemek istersin?
“Umarım bundan sonra iyi oynar. Beşiktaş’a ve tüm Portekizli arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

-Quaresma, Almeida, Simao ve Fernandes gibi bir çok Portekizli oyuncu Türkiye’de forma giyiyor. Bir gün seni de Türkiye’de görebilir miyiz?
“Portekiz futbolunda çok yetenekli oyuncular var. Saydığınız oyuncular çok büyük isimler. Böyle bir şey ileriki yıllarda belki olabilir.”

“LA LİGA VE PREMIER LİGİ BEĞENİYORUM”

-Oyun yapısını en beğendiğin lig hangisi?
“İspanya ve İngiltere Ligi’ni çok beğeniyorum ve oyun tarzımı bu liglere uygun buluyorum.”

-Türkiye’de tanıdığın oyuncular kimler?
“Pek iyi bir isim hafızam yok ama Nihat ve Arda Turan’ı tanıyorum.”

-Sana göre Arda Turan nasıl bir oyuncu?
“Gerçekten çok yetenekli, kolay kolay top kaybetmeyen ve aldığı topların çoğunu olumlu kullanan, iyi bir takım oyuncusu.”

-Dünya’da beğendiğin oyuncular kimler?
“Messi ve Ronaldo’yu beğeniyorum. Kendi pozisyonumda ise Dani Alves ve Maicon’u diğer isimlerden ayırıyorum.”

-Portekiz milli takımı bekenen başarılar bir türlü uzanamıyor…
“Biz başarsız olmadık ama katıldığımız turnuvalarda İngiltere ve Brezilya gibi dev takımlar vardı. Bu başarısız olduğumuz anlamına gelmez. Ama yakında kupayı alamayacağımız anlamına da gelmiyor.”

AS’TA YER ALAN HABERİ:

MARCA’DA YER ALAN HABERİ

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By