Nuria: Güiza bizi evden attı

Fenerbahçe’nin İspanyol golcüsü Güiza’nın eski eşi Nuria Bermudez’den çok konuşulacak açıklamalar. Hilmi Sever’in sorularını yanıtlayan Bermudez, Güiza hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Fenerbahçe’nin en çok tartışılan isimlerinden biri olan Daniel Güiza’nın hayatına giren en önemli kişilerin başında şüphesiz eski eşi Nuria Bermudez geliyor. Bermudez, onun yalnızca eski eşi değil, eski menajeri ve çocuğunun da annesi. Güiza, henüz Fenerbahçe forması giymeden, Nuria Bermudez’in adı ve resimleri gazete manşetlerini süslemeye başlamıştı.

Güiza ile birlikteliği kadar ayrılışı da olaylı oldu. Hala ikili arasında İspanya’da mahkeme devam ediyor. İspanyol medyasından uzak duran Nuria Bermudez, Türkiye’den geldiğimizi duyunca bizi kırmadı ve çok çarpıcı bir röportaj gerçekleştirdik.

Kendi ve Güiza hakkında merak edilenleri sorduk, Nuria da tüm içtenliğiyle sorularımızı yanıtladı. Nuria’nın Güiza ile ilgili en önemli iddiası ise İspanyol oyuncunun Fenerbahçe’den ayrılacağıydı. Bermudez’in, parmağından Güiza’nın yüzüğünü çıkarmaması da gözümüzden kaçmadı. Ayrıca eski kocasına da mesajını bizim aracılığımızla gönderdi.

-FIFA menajerisiniz. Bir bayanın menajer olması çok fazla alışık olduğıumuz bir durum değil…
“Dayım kaleci olarak Real Madrid’de oynadı. A takımda değildi ama onun maçlarını izlerdim. Çevremde de hep futbolcu arkadaşlarım olduğu için futbola bir yakınlığım oldu. Futbolu ve futbol dünyasını seviyorum.”

-Sıkı bir Real Madrid taraftarı olduğunuzu biliyoruz. Hatta vücudunuzda da bir Real Madrid dövmesi var…
“Küçük yaşlarımdan beri Real Madrid’i tutuyorum. Real Madrid kesinlikle dünyanın en büyük kulübü ve böyle bir takımın taraftarı olduğum için çok mutluyum.”

-Babanız ordu mensubu, anneniz de hemşire değil mi?
“Evet, asker kökenli bir ailenin kızıyım. Babam ordu da görevli, annem de orduda hemşireydi.”

-Henüz 11 yaşında televizyonla tanıştınız. Nasıl oldu?
“Babam bizi bir televizyon programına götürdü. Orada beni beğendiler ve ekrana çıkardılar. Sempatik olduğum için beni sevdiler ve hemen ekranın önüne çıkardılar. Ben de televizyon önünde olmayı seviyorum.”

“ÇOCUĞUM İÇİN GUİZA’YLA SAVAŞIYORUM”

-Güiza’dan ayrıldıktan sonra sizden pek haber alamadık. Son bir kaç yıldır neler yapıyorsunuz?
“Çocuğum için Güiza’yla savaşıyorum. Mahkemelerde günlerim geçiyor. Davalar devam ediyor.”

-Davaların konusu ne? Velayet davası mı?
“Hayır. Ev için, aldığımız ortak şeyler ve nafaka için davalar sürüyor.”

-Ne zaman sonuçlanacak peki?
“Bir kız arkadaşım kocasından boşanmıştı 6 senedir davası sürdü. Benim davamın da ne kadar süreceğini bilmiyorum. 2008’in Kasım ayında mahkeme başladı ve hala devam ediyor.”

“PARAMI VERMİYOR. BİZİ EVDEN ATTI”

-Bu kadar uzun sürmesinin ve anlaşamamanızın nedeni ne?
“Güiza bana ait olan paramı vermiyor. Ayrıca oturduğum evden çocuğum ve beni mahkeme kararıyla attılar, sonra ben yine evime girdim ama yine mahkeme evden çıkmam yönünde karar verdi. İnanılmaz bir savaş veriyorum. 6 evi olan birisinin, çocuğumuzla beraber yaşadığım evden bizi atması inanılır gibi değil.”

-Güiza en son çocuğunu ne zaman gördü? Görmek istiyor mu?
“Size resmini gösteriyim, cevabı siz söyleyin. (Cep telefonundan Nuria iki resim gösteriyor. Çocuklarının 6 aylık ve 3 yaşındaki fotoğrafları. 2,5 yıldır Güiza çocuğunu görmemiş.)”

“OĞLUM DA OKÇU”

-Babasına benziyor mu?
“Evet o da futbola meraklı ve attığı gollerden sonra okçu hareketi yapıyor.”

-Sizle ayrıldıktan sonra Güiza büyük bir düşüş yaşadı. Schuster’in de Getafe’nin başındayken Nuria olmasa Güiza bu kadar önemli bir isim olamazdı diye bir açıklaması vardı…
“Evet üzerinde çok olumlu bir etkim vardı. Ben yalnızca onun eşi değildim, hayatına da yön veriyordum. Onu bir düzen içine sokmuştum.”

-Peki nedir bir futbolcuyu ayağa kaldırabilecek sırrınız?
“Evde normal bir aile hayatı vardı. Arkadaşlarımızla sık sık görüşüyorduk ama gece hayatımız yoktu. Ona her yönden destek veriyordum, her işiyle ilgileniyordum. İşin sırrı düzendeydi. O da sadece futbola konsantre olabiliyordu. Fenerbahçe’ye gelme kararında da etkili oldum.”

“DANI YANINDA KİM VARSA ONUN ETKİSİNE GİRER”

-Güiza nasıl bir insan? Bahsedildiği kadar duygusal mı? Sanki her an ağlayacak gibi gözüküyor?
“Eskiden çocukları ve karısıyla çok duygusal hayat yaşayan biriydi. Şu an nasıl olduğunu bilmiyorum ama eskisi gibi olmadığı kesin.”

-Değişen özellikleri ne?
“Benimle beraberken tüm işlerini organize ediyordum ve yalnızca futbolu düşünüyordu. Dani etrafındakilerden çok etkilenen bir insandır, yanında kim varsa onun hakimiyetine girer. Onun yanında olduğumda benim özelliklerim nedeniyle iyi bir düzeni vardı. Şu an yanında başka insanlar var ve onların etkilerine girmiş durumda.”

-Sürekli başkasının özelliğini alan olgun bir insan düşünülebilir mi?
“Ama gerçekten böyle biri.”

“GÜZEL YUVAMIZI NEDEN YIKTIĞINI ANLAMIYORUM!”

-Neden ayrıldınız? Ayrılma kararını alan kimdi?
“Güiza ile benim aram aslında çok iyiydi. Üçüncü kişiler aramıza girdi ve bizi ayırdı. Çünkü ilk büyük kontratını yaptı, ünlüydü ve parası vardı. İnsanlar bundan faydalanmak için aramızı bozdu. Bu kişiler bana göre başka menajerlerdi. Güiza ile çok iyi bir düzenimiz vardı, rahatımız yerindeydi, futbol olarak da iyi bir durumdaydı. Güiza’nın güzel yuvamızı neden yıktığını bir türlü anlamıyorum.”

-Menajerler aramızı bozdu dediniz. İspanyol menajerler mi?
“Evet İspanyol. Yanımızda yaşıyorlardı ve işlerimize de yardımcı oluyorlardı. Dani’nin aklını çeldiler ve beni kötü biri olarak ona gösterdiler. Benden sonra beraber olduğu kadın için de aynı şeyi yapmaya çalıştılar ama Dani bu kez onlar inanmadı ve yanından gönderdi. Hatta Dani’nin yeni sevgilisine; ‘burası biri gözetliyor evi gibidir. Bu evde uyumlu olmazsan, seni bu evden göndeririz’ demişler. Neyseki Dani tüm beraber olduğu insanların kötü olmayacağını düşünerek onlardan artık kurtuldu.”

“GUIZA BİR DAHA ESKİ SEVİYESİNE ÇIKAMAYACAK”

-Güiza bir kaç haftadır daha iyi ve formda gözüküyor…
“Dani bir daha asla eski seviyesine çıkamayacak. Bundan eminim. Çünkü artık öyle bir gücü yok.”

-Güiza’nın sakatlığı neden bu kadar uzun sürdü?
“Çünkü Türk kulüplerinde her sakatlık için ayrı bir uzman doktor yok. Sadece bir doktor var ve her şeye bakıyor. İspanya’da her sakatlık için ayrı bir doktor yok.”

-Güiza Fenerbahçe’de ayrılır mı?
“Eğer Fenerbahçe’den giderse akılsızdır. Ama bence gider. (gülerek)”

“GUIZA AKILLIYSA F.BAHÇE’DE KALIR AMA AYRILACAK”

-Neden?
“Çünkü artık kariyerinin son dönemleri ve bir daha bu kadar büyük paralar kazanamaz. Bu imkandan faydalanması lazım. Başkası olsa onun yerinde kesinlikle kalır ama Güiza değişik bir insan ve bana göre Fenerbahçe’den ayrılacak.”

-Türkiye’yle ilgili aklında kalanlar neler?
“Türkiye’ye ilk geldiğim zaman gazetecilerin 10 sene önceki fotoğraf ve videoları ortaya dökmesini hiç sevmemiştim. Çünkü benim eski ve yeni hayatım aynı değildi. O dönemde Dani ve çocuğumla düzgün bir hayatım vardı ama çok eski şeyleri ortaya çıkarmaları hiç hoş değildi. Roberto Carlos ve Ronaldo ile yaşadığım eski olayları sürekli gündemde tuttular.”

-Türkiye’de sevmediğiniz şeyleri öğrendik. Sevdiğiniz şeyler nelerdi?
“İnsanlar çok sıcak ve sevgi doluydu. Türk yemeklerini çok seviyorum. Çok sakin ve güzel bir yerde oturuyorduk.”

7-8 REAL MADRİDLİ SEVGİLİSİ OLDU MU?

-Konu buraya gelmişken şunu da sormak istiyorum; Yazıldığı kadar çok futbolcu sevgilin oldu mu? 7-8 Real Madrid’li futbolcudan bahsediliyor…
“Hayır o kadar değil, çok abartmışlar. Roberto Carlos’la birlikteydim ama daha sonra ailemden biri gibi oldu. Carlos’un ardından Cristiano Ronaldo ile Manchester United’dayken 2 yıl birlikte oldum. Daha sonra ise Dani hayatıma girdi.”

“RONALDO İNSANLARDAN UZAKLAŞIYOR”

-Cristiano Ronaldo nasıl biri?
“Ronaldo ile güzel bir birlikteliğimiz vardı. Eskiden daha normal biriydi. Ünü arttıkça daha fazla insanlardan uzaklaşmaya başladı.”

TÜRKİYE’DEN TEKLİF BEKLİYOR

-Spor alanında sadece menajer olarak kalacak gibi gözükmüyorsunuz. Spor yöneticiliği diploması da aldınız…
“Diplomamı aldım. Bir Türk takımına sportif direktör olarak başlayabilirim. Tabi bunun için teklif gelmesi lazım. İşimi çok iyi yapacağıma eminim.”

-Fenerbahçe’de sportif direktör olsan Güiza’ya forma verir misin?
“İşimi profesyonel olarak yaparım. Eğer formayı hakederse, çok çalışırsa sahaya çıkar. İşte duygu yok, koşmayan, terlemeyen para almaz.”

“GUIZA’NIN KABİLİYETİ YOK

-Güiza, Türkçe’yi öğrenmiş miydi?
“Güiza Türkçe yalnızca merhaba diyebilir. Başka bir şey bilmiyor, öğrenemez. Öğrenmeye çok kapalı bir insan, kabiliyeti yok.”

-Bildiğiniz Türkçe kelimeler hangileri?
“Merhaba, indirim, su, piliç, dana, merhaba, güle güle ve okçu.”

BEN OKLARIMI ONA GÖNDERİYİM

-Eskiden gollerden sonra okları hep sana gönderiyordu.
“Evet artık okçu sevinci yok. Ben okları ona gönderiyim.” (Güzel bir kare yakalıyoruz)

-Türkiye’de hangi takımı destekliyorsunuz?
“Hala Fenerbahçe’yi destekliyorum. Beşiktaşlı futbolcuların eşleri de çok samimi dostum. Bu nedenle Beşiktaş’a da sempati duyuyorum.”

“TÜRKİYE’YE GELMEK İSTİYORUM”

-Türkiye’ye yeniden gelmeyi düşünüyor mu?
“Türkiye’ye gelmeyi çok istiyorum. Oğlumu, Türkiye’ye götürmek istiyorum. Türkiye’de futbol çok dolu dolu yaşanıyor, oğluma orada bir maç izlettirmek isterdim. Çünkü sürekli olarak babasının maçların izliyor ve onu televizyon başında destekliyor.”

-Türkiye’de başına gelen en ilginç olay neydi?
“Güiza ile ilk Türkiye’ye geldiğimizde Dani’nin karşılanışa çok şaşırmıştım. Bizi büyük bir coşkuyla karşılamışlardı ve çok duygulanmıştım.”

-İleride Fenerbahçe’ye başka oyuncu getirmeyi düşünüyor musun?
“Umarım getiririm.”

“COLIN KAZIM ÇOK ÇEKİCİ”
“GUIZA JİLET BİLMİYORDU”

-Türkiye’de en beğendiğin oyuncu kim?
“Colin Kazım. Hem çok iyi bir futbolcu hem de çok çekici. En azından tıraş oluyor. Güiza, tıraş olmuyordu, jilet nedir bilmiyordu. Kazım yakışıklı çocuk ama takım için oynamıyor. Kendisini Türkiye’nin Cristian Ronaldosu sanıyor ama öyle değil.”

“GUIZA BENİ ACİL ARA”

-Güiza’ya bir mesajın var mı?
“Güiza seninle çok acele bir şekilde konuşmam lazım. Çocuğumuz için çok çok önemli. Önemli olmasa böyle bir şey istemezdim. Mesaj yazdım, defalarca aradım ama geri dönüş yapmadın. Beni acilen ara. ”

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By