Sercan Yıldırım: Vidic’e attığım çalım çok özeldi

9 Ocak 2011

Antalya röportajlarımızda bu kez Bursaspor’un kampına konuk oluyoruz. Hilmi Sever sorularını, yeşil-beyazlı takımın genç yıldızlarından Sercan Yıldırım’a yöneltti.

Genç yaşta yıldızı parlamasına karşın kişiliği ile de herkesin takdirini toplayan Sercan Yıldırım, sorularımıza çok net yanıtlar verdi. Genç golcüden ilk yarının kısa bir değerlendirmesini alırken, şampiyonluk yarışı, Şampiyonlar Ligi maceraları ve transfer haberleriyle ilgili konuştuk.

Şimdi bu röportajla sizleri başbaşa bırakıyoruz:

-Ligin ilk yarısının değerlendirmesini kısaca senden alabilir miyiz? Şampiyonlar Ligi sizi fazlasıyla yordu sanırım…
“Lige iyi başladık, daha sonra Şampiyonlar Ligi ile birlikte yoğun bir tempoya girdik. Şampiyonlar Ligi’nde kötü sonuçlar aldık ancak bu bizi ligde fazla etkilemedi. Ligde yaşadığımız puan kayıpları bizi üzdü, Trabzonspor’a kaybettik ve liderliği bıraktık. Ama sonuçta ilk yarıyı ikinci sırada bitirmeyi başardık. Şu an güzel bir konumdayız ve umarım ligi arzuladığımız yerde tamamlayacağız.”

-Şampiyolar Ligi’ndeki kötü sonuçları sen neye bağlıyorsun?
“Tecrübesizik ve maçlarda gereksiz heyecan yaptık. Bu etkenlerden dolayı sıkıntı yaşadık. Umarım bu sezon da şampiyon olup bir kez daha ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil etmek ve üst turlara çıkmak istiyoruz.”

-Şampiyonluk yarışı sana göre nasıl geçer?
“Geçen sene sürpriz yapıp şampiyon olduk, hocamız da bunu söyledi. İnşallah bu sezon da sürpriz yapıp şampiyon olmak istiyoruz. Çünkü şu an bir çok kimse Trabzonspor’u favori gösteriyor. Ama ligde her şey olabilir, takımlar zaman zaman rehavete kapılabiliyorlar. Biz rehavete kapılmıyoruz, tam anlamıya bir takım olduk ve birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Beşiktaş çok iyi transferler yaptı, onlar da ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak isteyeceklerdir. Tabii Fenerbahçe de güçlü bir takım. Biz alttaki takımlara bakmayıp, oynayacağımız tüm maçları kazanmak istiyoruz.”“EN FAZLA TRABZONSPOR ZORLAYACAK GİBİ GÖZÜKÜYOR”

-Peki bu takımlar içinde sizi en fazla hangisi zorlar?
“En fazla Trabzonspor zorlayacak gibi gözüküyor. Ama dediğim gibi daha önümüzde çok fazla maç var ve her şey değişebilir.”

-Şampiyonlar Ligi’nde oynamanın senin en büyük hayallerinden biri olduğunu daha önceki konuşmalarımızdan da biliyorum. İlk Devler Ligi deneyimin senin açından nasıldı?
“İlk maçta yedek başladım, daha sonra hep oynadım. Elimden gelenin en iyisini yaptığımı düşünüyorum. Yalnızca bir iki maçta kötü oynadık. Manchester United’a karşı oynamak çok başkaydı. Çok kaliteli savunma oyuncuları var onlara karşı oynamak, onları geçebilmek ve pozisyon bulabilmemiz önemliydi. Bunları da yaptık, orada bile pozisyona girdiysek ligde bazı şeyleri daha kolay olabiliyor. Bu nedenle Şampiyonlar Ligi benim adıma çok önemli bir tecrübe oldu.”

“VIDIC’E ATTIĞIM ÇALIM ÇOK ÖZELDİ”

-Hangi oyuncuya karşı oynamak senin için özeldi?

“Bana göre en önemli oyuncu Vidic’ti ve onu da çok güzel bir hareketle geçmeyi başardım. O çalım çok özeldi.”

-Şampiyonlar Ligi macerası bittikten sonra Ertuğrul Sağlam ile neler konuştunuz?
“Şampiyonlar Ligi bizim için çok iyi geçmedi ama en azından 6 puanla 3. olabilirdik. Glasgow’a deplasmanda yenildiğimiz maçta çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bana göre grupta 3.’lüğü kaçırdık.”

-UEFA Avrupa Ligi’ne kalsaydınız neler yapabilirdiniz?
“Tabii hiç belli olmazdı. Sonuçta kura çekilecek ve biraz da şans işiydi. Mesela grupta Glasgow bizim dengimiz bir takımdı ama Manchester ve Valencia çok üst düzey takımlardı. Çekilcek kuraya göre durum belli olurdu.”

“ERTUĞRUL HOCAM’LA HİÇ SORUNUM OLMADI”


-Ligin ilk yarısında yedek kalman da çok gündeme getirildi. Ertuğrul Sağlam ile sorunlarınız olduğu yönünde haberler çıktı…

“Kesinlikle hocamla hiç bir sorunum olmadı. Formayı futbolcu ortaya koyduğu performansla alır. Ben de iyi oynadım ve formamı aldım.”

“PABLO BATALLA MÜTHİŞ BİR OYUNCU”

-Sahada en iyi anlaştığın, seni en iyi anlayan isim kim?
“Takımımızda çok teknik bir oyuncu olan Pablo Batall var. Gerçekten müthiş bir futbolcu, hemen arkamızda oynuyor ve top tekniği çok yüksek. Tabii Ivan Ergiç ve Bekir Ozan da beni çok iyi anlıyorlar.”

-Transferinle ilgili bir gelişme var mı?
“Hiç bir şey yok. 2012’ye kadar sözleşmem var inşallah yakında 2013 olacak. Bir yıl daha uzatacağız. Bursa’ya döndüğümüzde bunu kulübümle konuşacağız. Bursa’da olmaktan dolayı maddi ve manevi olarak mutluyum.”

“SEZON SONU İNŞALLAH YURT DIŞI”


-Avrupa’dan teklifler geldi mi?

“Avrupa’dan teklifler var ama başkanım bu konuda en doğru kararı verecektir. Ocak ayında hiç bir yere transfer olmak istemiyorum. Yurt dışına inşallah sezon sonu giderim.”

-Sercan Yıldırım’ın hedefinde hangi lig var?
“İspanya La Liga.”

KONDİSYON VE KAFA VURUŞU…

-Şu özelliğimi biraz daha geliştirmeliyim dediğin bir yönün var mı?
“Kondisyonumu arttırmam gerekiyor, santrafordan sağ açığa geçtim. Bu nedenle kondisyonumu yükseltmeliyim. Kafa vuruşlarımı da geliştirmeliyim. Son vuruşlar nedeniyle de eleştiriliyorum ama ben buna katılmıyorum. Pozisyon gereği nabzınız çıkabiliyor, oraya gelene kadar yorulabiliyorsunuz, bir çok etken var. Ama tabii son vuruşlarla ilgili de çalışmalar yapıyorum.”

-Glasgow maçında da böyle bir pozisyon yaşandı. Orda darbe mi aldın yoksa ayağın mı kaydı?
“Az bir darbe vardı.”

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By