Faruk Süren: Çeyrek finale kalmak önemli değil

6 Mart 2008

Galatasaray’a tarihinin en başarılı günlerini yaşatan efsane başkanı Faruk Süren, sarı-kırmızılı kulübün başkanlık seçimlerine çok kısa bir süre kala Hilmi Sever’in sorularını yanıtladı. Galatasaray Kulübü’nün güçlü isimleri tarafından başkan olması yeniden gündeme getirilen Süren, bu konuya açıklık getirdi: “Tek ve güçlü bir liste olması halinde sıcak bakabilirim.”

Başkanlık seçimleriyle ilgili tüm düşüncelerini içtenlikle anlatan Süren, Taner Aşkın’ın başkan adayı olmasını büyük bir hata olarak yorumladı. UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı alan Galatasaray’ın o dönem başkanlığını yapan Süren, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselmesini ise farklı bir açıdan değerlendirdi.

Özhan Canaydın’ı geri döndürme çabalarınını mevcut başkan adaylarının, Galatasaray’ın problemlerini halledemeyeceği endişesinden kaynaklanabileceğini söyleyen Faruk Süren, bu endişelerin yersiz olduğunu söyledi. Süren, Galatasaray’ın içinde bulunduğu mali durumun ise son derece kötü olduğunu belirtti. Süren ayrıca Galatasaray’ın uzun yıllardır Avrupa Kupaları’nda uzak kalış sebeplerini de açıkladı.

Süren’in bu sözleri ise F.Bahçelileri kızdıracağa benziyor: “Bundan 6 sene önce biz de Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalmıştık, çeyrek finale kalmak da o kadar önemli bir şey değil. Düşenebilir misiniz, Arsenal çeyrek finale kaldı diye Londra gazeteleri bayram yapıyorlar! Biz kupayı kazandık, henüz böyle bir kupayı kazanan başka bir Türk takımı yok. Henüz bizim 6 sene önce çıktığımız seviyeye geldiler.”

Bu çarpıcı röportajın satır başları şöyle:

– Canaydın’ın geri dönmemesi gerekiyor…
– Canaydın 6 senelik başkanlık dönemini, bir yıkım olarak görüyorum…
– Galatasaray’ı dava etmiş, Taner Aşkın’ın başkan adayı olması büyük bir hata…
– Özhan Canaydın lütufta bulundu ve sen başkan ol Faruk dedi.
– Başkanlığı düşünmem için geniş anlamda bir arzu olması gerekir
– Çeyrek finale kalmak çok da önemli bir şey değil…
– İrfan Aktar başkan adayı olmamalı…
– Galatasaray başkan adaylarının henüz proje ve kadrolarını göremedik…
– Canaydın’ın başkanlığı bırakma kararını bu kadar ani almaması gerekiyordu…
– Feldkamp ve Hakan Şükür değerlendirmesi…
– Haluk Ulusoy Federasyonu başarılıdır…

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By