Erdoğan Arıca: Az gelişmiş ülkenin, az gelişmiş evlatlarıyız

4 Aralık 2008

Ankara röportajlarımıza Hacettepe’nin golcü oyuncusu Zoko’nun ardından mor-beyazlıların teknik direktörü Erdoğan Arıca ile devam ediyoruz. Arıca, Hilmi Sever’in sorularını içtenlikle yanıtladı…

Süper Lig’deki çoğu kulübe göre mütevazi bir kadro ve bütçe ile ligde kalma savaşı veren Hacettepe’de teknik direktör olmak şüphesiz hiç kolay değil. Erdoğan Arıca da bu zorluğun farkında, elinden gelen tüm gayreti göstererek takımını ligde tutmaya çalışıyor. Son yıllarda sürekli düşme korkusu taşıyan takımların başında görmeye alıştığımız Arıca, genç kadrosunu motive ederek önemli başarılara imza atmanın peşinde.

Hacettepe’nin geçtiğimiz sezon savunmasının göbeğinde yer alan iki yıldızı Giray ve İlhan’ın yokluklarını hissettiğini söyleyen Arıca, Hacettepe gibi renkli bir takımın Süper Lig’de kalması gerektiğini vurguluyor. Ülkemizde sağlıklı olan hiçbir şey olmadığı gibi futbol kulüplerinin de sağlıklı yönetilmediğini söyleyen deneyimli hoca öz eleştiride de bulunarak son 6 yıllık çizgisinden de memnun olmadığını açık bir yüreklilikle dile getirdi.

Trabzonspor’u da yakından tanıyan Arıca, bordo-mavililerin kadro kalitesinin üç büyüklerden uzak olduğunu da sözlerin ekledi.

İşte Erdoğan Arıca röportajından satır başları:

“SAVUNMADA EKSİKLİK ÇEKİYORUZ”
“HACETTEPE LİGDE KALMALI”
“ANTRENÖRLERİN DEĞİŞMESİ YÖNETİMLERİN HATASIDIR”
“YARDIMCILARIMIN ÇOK FAZLA TEKNİK BİLGİSİNİN OLMASINA GEREK YOK”
“HİÇ BİR KULÜPTEN TAZMİNAT PARASI ALMADIM”
“BİR TAKIMA SONRADAN GİTMEK SAĞLIKLI DEĞİL”
“AZ GELİŞMİŞ ÜLKENİN AZ GELİŞMİŞ EVLATLARIYIZ”
“ÜÇ BÜYÜKLERİN OYUNCULARI, TRABZONSPOR’UN OYUNCULARINDAN DAHA KALİTELİ”
“6 YILDIR İYİ BİR ÇİZGİDE DEĞİLİM”
“BÜYÜK LİDERLER BÜYÜK RİSKLER ALIR, FATİH TERİM  DE İYİ BİR LİDERDİR”
“BATUHAN’I, FATİH TERİM DIŞINDA KİMSE OYNATMAZDI”

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By