Bekir Ozan Has: Tugay ve Xavi’yi örnek alıyorum

5 Mart 2009

Bursaspor defansının önündeki en büyük güvencelerinden biri olan Bekir Ozan Has, Bursa’daki dördüncü konuğumuz. Ertuğrul Sağlam, Sercan Yıldırım ve Mustafa Sarp ile devam eden röportajlarımız Bekir Ozan ile devam ediyor. Bursaspor alt yapısında yetişen ve çok arzuladığı Bursaspor’un değişmez oyuncularında biri haline gelen başarılı oyuncu Hilmi Sever’in sorularını yanıtladı.

En büyük arzusunun Bursaspor’da kaptan olmak istediğini söyleyen Has, daha çok sorumluluk alarak ön plana çıkması gerektiğini özellikle belirtiyor.

Şimdi bu röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz…

-Bursaspor birkaç sezon içinde şampiyonluğa oynayabilir mi?
Ertuğrul Hoca’nın gelişiyle birlikte takımda çok farklı bir değişim var. Takım olarak iyi bir seviyeye geldiğimizi düşünüyoruz, gelecek sezon da bu iyi gidişimizi sürdürürsek gelecek sezon üç büyüklerle birlikte şampiyonluğa oynayacak tek takımın Bursaspor olacağını düşünüyorum, inşallah bunu başarırız.

BİZ DE HIRSLANIYORUZ

-Sivasspor’un durumuyla ilgili neler söylemek istersin?
Sivasspor iki sezondur çok iyi bir çıkış yakaladı, onların bu durumu diğer takımları da hırslandırıyor. Potansiyel olarak Sivasspor’dan çok daha iyi bir takımız, bu potansiyeli harekete geçirdiğimiz zaman büyük hedeflere ilerleyebiliriz.

-Bursaspor’un şüphesiz müthiş bir taraftarı var?
Taraftarımızla ilgili çok fazla bir şey söylemeye gerek yok, tüm Türkiye taraftarımızın görüyor zaten. Taraftarımız hep bizim arkamızda ve hep de böyle olmasını istiyoruz. Taraftarımız bizim itici kuvvetimiz, inşallah onlarla birlikte büyük başarılar elde edeceğiz.

TARAFTARIMIZLA UYUŞAMADILAR

-Samet Aybaba ile sezona başladınız, daha sonra Güvenç Kurtar takımın başına geldi. Ancak bu iki isimle de takım beklediği çizgiye gelemedi. Sence bunun en büyük sebebi neydi?
Bence en büyük sebebi Samet Aybaba da Güven Kurtar da bir türlü taraftarımızla uyuşmadılar ve bütünlüğü sağlayamadılar. En büyük dezavantajları buydu, bu nedenle ayrıldılar.

-Bu iki hocanın dönemiyle, Ertuğrul Sağlam arasındaki farklar neler?
Biz gerçekten çok farklı dönemler yaşadık. Samet Hoca ve Ertuğrul Hoca ile daha çok futbol oynamaya çalışıyoruz. Güvenç Hoca taktiksel olarak diğer iki hocamızdan çok farklıydı.

 -Hedeflerin arasında neler var?
Yedi seneden beri Bursaspor’dayım. En büyük arzum Bursaspor’da kaptanlık yapmak, daha sonra A Milli Takım ve herkesin istediği gibi Avrupa’da iyi bir takımda futbol oynamak istiyorum.

-Bursaspor’un daha önce büyük takımların korkulu rüyasıydı, daha sonra büyük bir düşüşe girdi ve ikinci lige düştü. Yeniden çıktığı Süper Lig’de ise yeniden eski günlerine dönme sinyalleri veriyor. Bu düşüşteki en büyük eksiklik sence neydi?
En büyük eksiklik birlik ve beraberliğin olmayışı oldu. Şu an ise bu birlik ve beraberlik yakalandı, bu güzel ortamın hep sürmesini istiyoruz.

-Bu sezon gösterdiği performansla seni en çok şaşırtan takım hangisi?
En çok şaşırtan takım Ankaraspor oldu. Şu an yine kötü bir döneme girdiler ancak yeniden toparlanacaklarını düşünüyorum.

ŞAMPİYONLUK ADAYIM TRABZONSPOR

-Şampiyonluktaki en büyük adayın hangi takım?
Trabzonspor. Bazı maçlarda bocalıyorlar ama buna rağmen Trabzonspor’u şanslı görüyorum. Sivasspor’un liderliğini çok uzun süre götüremeyeceğini düşünüyorum.

-Futbol yapına baktığın zaman artı ve eksilerin neler?
Artılarım sahada soğuk kanlı olmam ve en önemlisi öz güvenimin olması. Eksilerim de biraz daha maç içinde ön plana çıkmam gerekiyor, bu en büyük eksiğim diyebilirim. Etkili şutlarım var, bu özelliklerimi saha içinde daha fazla göstermeliyim. Bu konuda sıkıntım var ama bunu da inşallah en kısa sürede atlatacağım.

XAVİ VE TUGAY

-Mevkiinde örnek aldığın isim var mı?
Yabancı oyuncu olarak Barcelona’daki Xavi’yi örnek alıyorum. Türk olarak da Galatasaray’da ve Blackburn’de ortaya koyduğu müthiş performansla takdir toplayan Tugay Abi’yi örnek alıyorum.

-Takım içindeki arkadaşlığınız nasıl?
Takım içinde arkadaşlık üst seviyede, hepimiz birbirimizi çok seviyoruz. Çok sıcak bir çalışma ortamımız var.

-Taraftarınıza son mesajınız ne olur?
İyi ve kötü günde bizim arkamızda olsunlar. Biz onları mutlu etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, bundan emin olsunlar. Sonuna kadar bizi desteklesinler.

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By