Yasin Avcı: Kadıköy ve İnönü’de oynamak isterim

15 Nisan 2010

İzmirli olan ve uzun yıllar Altay forması giyen Yasin’e, bir İzmir takımı yerine Karabükspor ile Süper Lig’e çıkmak kısmet oldu. 28 yaşında olan ve futbolculuk yaşamının en verimli dönemini geçiren golcü oyuncu, efendi duruşu ve atacağı gollerle Süper Lig’de de adından söz ettirmeye aday gözüküyor.

Şimdi bu röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz…

-Bank Asya takipçileri seni yakından tanıyor ama öncelikle kendinden kısaca bahseder misin?

“Tirespor’da futbola başladım, daha sonra Altay’ın PAF Takımına transfer oldum, orada da 2 yıl oynadıktan sonra A Takıma yükseldim. Altay’da 6 yıl oynadıktan sonra sözleşmem bittiği için geçtiğimiz sezonun sonunda Karabükspor’a transfer oldum. Karabükspor’da çok iyi bir çizgi yakaladık ve ligin bitimine 4 hafta kala Süper Lig’e çıkmayı garantiledik. Önümüzdeki sezon da inşallah burada kalırsam Süper Lig’de futbol oynamış olacağım.”

-Emenike ile son derece uyumlu gözüktünüz. Bu konuda neler söyleyeceksin?
“Emenike ile oynadıkça birbirimizi daha iyi anlamaya başlıyoruz. İlk geldiğinde tabii ki onu tanımıyorduk, o da bizleri tanımıyordu. Zaman geçtikçe birbirimize ısındık, oyun yapımızı anlamaya başladık. Onun oyun tarzına göre oynamaya başladık, gücünü ve süratini kullandık, o da takımın mantalitesine uygun hareket etti ve son derece başarılı olduk. Takım olarak ona çok yardımcı oluyoruz ve o da gerekeni yapıyor.”

“EMENİKE İLE BAŞARILI OLURUZ”

-Süper Lig’de de bu iyi uyumunuzun süreceğini düşünüyor musun?
“Süper Lig’de de Emenike ile başarılı olabileceğimize inanıyorum, birlikte çok iyi uyumumuz var.”

-Sezon başında Karabükspor’dan böyle bir başarı bekliyor muydun? Transfer olduğun günlerde takım içindeki ortam sana bu başarının işaretlerini vermiş miydi?
“Karabükspor’dan transfer teklifi aldığımda kadrodaki isimlere bakmıştım ve son derece deneyimli, kaliteli oyuncular olduğunu görmüştüm. Yerli oyuncuların deneyimi ve kalitesinin yanı sıra yabancı oyuncularımız da çok iyi çıkınca yavaş yavaş bu hedefe inanmaya başladık. Birinci hedef olarak ilk 6 içine girmeyi önümüze koyduk, ama daha sonra çok iyi bir performans sergiledik ve şampiyonluk geldi.”

“SİSTEM BOZULMADIKÇA BAŞARI GELİR”

-Kulübün mevcut durumunu, ortamını ve imkanlarını çok iyi biliyorsun. Karabükspor, Süper Lig’de neler yapabilir?
“Burada oturmuş bir sistem var, bu sistem bozulmadıkça başarı gelir. Gelen oyuncular da buraya çok çabuk uyum sağlayabilir, Karabük’te müthiş bir ortam var. Kulübün maddi ve manevi hiç bir sorunu yok. Doğru transferler yapıldığı takdirde Süper Lig’de ilk 10 içinde yer alabiliriz.”

-Karabükspor Süper Lig’e çıktı. Sizden sonra Süper Lig’e gelmesini istediğin bir takım var mı?
“Ben İzmirliyim, bir İzmir takımının Süper Lig’de olmasını çok istiyorum. Şu anda Bucaspor çok iddialı geliyor, inşallah onlar gelir. Altay’ın da Süper Lig’de olmasını çok isterim, altyapısında ve A Takımında uzun yıllar oynadığım bir kulüp, inşallah play-off’tan da onlar çıkar.”

“RİZE VE BOLU ŞAŞIRTTI”

-Bank Asya 1. Lig’de sezon başında çok iddialı takımlar ortaya çıkmıştı ama bir çoğu hüsrana uğradı. Seni, başarısızlıkları ya da başarılarıyla en çok şaşırtan takım hangisi oldu?
“En çok şaşırtan Rizespor oldu. Çok iyi bir kadroları vardı ama şu anki durumları malum. Boluspor’un da iddialı bir kadrosu vardı, onların da ilk 6 içinde olmasını beklerdim.”

-Gol krallığına da çok yakınsın. Bu da senin için bir ilk olacak sanırım…
“Gol krallığı yarışında iddialı duruma geldim, gol kralı olursam çok mutlu olurum. Buraya kadar getirmişken, gol kralı olurum diye düşünüyorum. Başarırsam bu benim için bir ilk olacak, tam golcü bir oyuncu sayılmam, esas mevkiim orta sahanın sağı, burda da çoğu maç kanat oynadım ama hocamız bana güvendi ve zaman zaman Emenike’nin arkasında, yanında ve serbest oynamamı söyledi. Şampiyon takımdan gol kralı olarak çıkmak da ayrı bir gurur kaynağı olur. Şu an 16 golüm var 20 golün beni gol kralı yapacağını düşünüyorum. Süper Lig’de de gollerimin devam edeceğine inaniyorum.”

“KADIKÖY VE İNÖNÜ’DE OYNAMAK İSTERİM”

-En çok oynamak istediğin ve seni heyecanlandıran stat hangisi?
“Süper Lig’in havası farklı ve tüm statlar neredeyse güzel. Ama Fenerbahçe ve İnönü Stadı’nda oynamak bir futbolcu için çok farklıdır ve oralarda da inşallah oynayacağım.”

-Yücel Hoca’yla ilgili neler söyleyeceksin?

“Yücel Hoca çok babacan ve çok kaliteli bir teknik adam. Antrenmanlarda çok sıkı çalıştırıyor ve bunun da karşılığını sahada aldık. Karabükspor’un başında Süper Lig’de olacağı için de ayrıca mutluyuz.”

-Karabükspor, şehirden maddi ve manevi yeterli desteği alabilecek mi? Stadı gördük gelirken ve iyi bir bakımdan geçmesi gerekiyor…
“Ben tüm şehrin elinden geleni yapacağını düşünüyorum. İç saha maçlarımızda şehrin hareketleneceğini ve herkesin yüzünün güleceğini düşünüyorum. Daha önce de Süper Lig’de mücadele etmiş bir takımız. Stadımızın da bakımdan geçeceğini ve Süper Lig’e hazır hale geleceğini biliyorum.”

“SÜPER LİG İÇİN GEÇ BİLE KALDIM”

-Karabükspor’un Süper Lig’e çıkmasında büyük pay sahiplerinden birisin. Bundan sonraki hedeflerin neler?
“Süper Lig’de oynamak için geç bile kaldım, nasipse önümüzdeki sezon Süper Lig’de oynayacağım. Burada iyi bir performans gösterip, daha iyi takımlara gitmek istiyorum.”

-Karabükspor’un bu sezon yaşadığı en büyük sıkıntı neydi?
“Hiçbir sıkıntı yaşamadık.”

-O zaman çok şanslıymışsınız. Tekrar tebrilkler, Süper Lig’de başarılar diliyorum…
“Teşekkürler.”

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By