‘Melo Galatasaray’da kalmak istiyor’

Capone, Galatasaray’ın Brezilyalı oyuncusu Felipe Melo’nun Türkiye’de çok mutlu olduğunu ve uzun yıllar kalmak istediğini söyledi.

Galatasaray’ın kazandığı UEFA ve Süper Kupa’da pay sahibi isimlerden biri olan Carlos Alberto de Oliveira Capone, İstanbul Haliç Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Dünya Futbolu ve Türkiye’ panelinin ardından Hilmi Sever’e özel açıklamalarda bulundu. Amerika’da futbol yaşantısını sürdüren oğlu ve kızıyla birlikte Türkiye’ye gelen Capone’a, gösterilen ilgi büyüktü.

 -Galatasaray tarihine adınızı yazdırdınız. Başarının sırrı neydi?

“Galatasaray’da çok güzel işlere imza attık. Bunun temel sebebi, Florya’daki aile ortamıydı. Bu yıl Fatih Terim önderliğindeki Galatasaray’da o yıllardaki ışığı görüyorum. Büyük başarılar yakında gelebilir. Oyuncuların arası çok iyi ve Fatih Terim onlara çok değer veriyor. Terim’in benim hayatımdaki yeri de çok ayrı. Kariyerimin en büyük başarılarını onunla birlikte yakaladım. Onunla birlikte çalıştığım için kendimi şanslı hissediyor ve gurur duyuyorum.”

-Türkiye’de çok sevilen bir isimsiniz. Bu nasıl bir duygu?

“Brezilya’da görmediğim ilgiyi Türkiye’de görüyorum. Sokakta, otelde, her yerde önüm kesiliyor ve insanlar sevgi dolu gözlerle bana bakıyor. Galatasaray’da ne kadar büyük işler başardığımızı böylelikle daha iyi anlıyorum.”

-Galatasaray’da en beğendiğiniz futbolcu kim?

“Kesinlikle Felipe Melo. İstanbul’a gelir gelmez Melo ile görüştüm. Galatasaray’da yeniden kendini buldu ve Türkiye’de çok mutlu. Şu an için tek düşündüğü şey şampiyonluk. Burada rahat ve huzurlu bir yaşamı var.”

-Melo, sezon sonunda Galatasaray’da kalacak mı?

“Melo Galatasaray’da uzun yıllar kalmak istiyor, sezon sonunda kalmak için de elinden geleni yapacaktır. Ancak Melo kiralık bir oyuncu ve onun Türkiye’de kalması için Galatasaray yönetiminin girişimde bulunması gerekiyor. Melo, Galatasaray’a büyük güç katıyor ve kalırsa katmaya da devam edecektir. Onun kalitesiyle ilgili çok fazla yorum yapmaya gerek yok. Dünyada mevkiinin en iyi isimlerinden bir tanesi.”

Brezilya – Türkiye finali

-Türk Milli Takımı’nın önündeki en büyük hedef 2014 Brezilya Dünya Kupası’na katılmak. Türkiye bu hedefini gerçekleştirebilir mi?

“Türkiye’de çok kaliteli oyuncular bulunuyor ve Abdullah Avcı yönetiminde bunu başarabilirler. Türkiye ile Brezilya’yı, finalde karşı karşıya görmek çok güzel olur.”

-Brezilya’da amatör ligde teknik dirkörlük yapıyorsunuz. Türkiye’de çalışmak ister misiniz?

“Türkiye benim için özel bir ülke. Ve burada teknik direktörlük yapmayı çok isterim.”

-Galatasaray’da en iyi arkadaşınız kimdi?

“Berkant Göktan. Çok uzun yıllar birlikte olamadık ama onunla çok iyi bir arkadaşlığımız vardı. Birlikte çok eğleniyorduk.”

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By