‘Kritik değil normal bir maç’

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istediklerini, bu hedef için Fenerbahçe’yi yenmeleri gerektiğini söyledi.

Hacısosmanoğlu, bu akşam ligde lider Fenerbahçe ile oynayacakları maçın öncesinde Al Jazeera‘den Hilmi Sever’in sorularını yanıtladı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı, şike davası sürecinde Fenerbahçe’nin mevcut yöneticileriyle aralarının açıldığını ama kurumsal olarak kulüpler arasında bir sorun olmadığını söyledi. Sakin bir ortamın takımın lehine olacağını ifade eden Hacıosmanoğlu, Trabzon kentinin maça hazır olduğunu, gelecek sezon Avrupa kupalarıyla ilgili hedefleri doğrultusunda kazanmaları gereken bir maç oynayacaklarını söyledi.

Fenerbahçe ile kritik bir karşılaşma oynayacaksınız? Maçla ilgili neler söyleyeceksiniz?
İbrahim Hacıosmanoğlu:
Kritik bir maç oynamayacağız, normal bir lig maçı oynayacağız. Fenerbahçe-Trabzonspor maçlarının atmosferi farklı, malum sürecin de buna etkisi var. Fenerbahçe ile oynadığımız maçlarda ortamın gerilmesini isteyenler oluyor. Ondan menfaat sağlayanlar oluyordu. Biz bunun tam aksi, şampiyonlukta iddiamız olmadığı için ortamın gerilmesine müsaade etmeyeceğimizi söyledik. Oyuncu kardeşlerimiz sahada çıkıp mücadele etsin, performanslarını göstersin, bütün hırsı onlara bırakalım. Daha sakin bir ortamda Trabzonspor’un daha iyi bir futbol oynayacağını düşünüyoruz. Bugüne kadar geldik, bir gün kaldı. İnşallah şehir olarak bu müsabakaya hazırız. Türkiye’nin her tarafından Trabzonspor sevdalıları bu maç için Trabzon’a geldi. İnşallah Trabzonspor futbolcuları da Türkiye’nin her tarafından gelen Trabzonspor sevdalılarına yakışan futbolu oynar, sahadan istediğimiz sonucu alırız.

Trabzonspor’dan nasıl bir futbol bekliyorsunuz, nasıl bir futbol sizi memnun eder?
Benim arzuladığım istediğim her zaman söylediğim gibi, Trabzonspor’un yenmek için mücadele eden bir takım görüntüsü vermesi. Onu yaptığı zaman da neler yapabileceğini bugüne kadar oynadığı maçlarda gösterdi. İnşallah aynı iradeyi ortaya koyup, Trabzon insanının yüzünü güldürecekler.

Bu maçtan önce Fenerbahçeli yöneticiler ile iletişime geçtiniz mi?
Mevcut yöneticileri biz tasvip etmiyoruz. Onlarla herhangi bir diyaloğa girme gibi bir derdimiz de yok. Ama Fenerbahçe Spor Kulübü ile kurumsal olarak bir sorunumuz olmadığını malum sürecin sonuçlanana kadar bu mücadelenin devam edeceğini söyledik. Bunun oynanan müsabakalara yansımasının bize bir faydası yok. O yüzden şehrimize kurumsal olarak herkes gelir, burası medeni bir şehirdir. Onları geri göndermesini biliriz.

Fenerbahçe galibiyeti Trabzonspor için bir başarı göstergesi olacak mı?
Bizim şu anda Şampiyonlar Ligi hedefimiz de var. Takımın toparlanması gerekiyor. İnşallah Trabzonspor bu seriye Fenerbahçe maçı ile başlar. UEFA Kupası ziyade, Şampiyonlar Ligi şansımız da sürüyor. Bu iddiamızı devam ettirmek için Fenerbahçe maçını kazanamamız gerekiyor.

Trabzonspor gelecek sezon daha farklı bir kimlikte olacak mı?
Bizim köklü bir değişim yeniden yapılanma demiştik. Trabzonspor’un iç yapısındaki sorunları dışardaki birçok insan biliyor ama art niyetli olanlar bunları bilmesine rağmen algılamada sorunları var. Biz kendi içindeki sorunlarını çözüp, yapılanmaya geçtiğimiz zaman Trabzonspor’u neler yapabileceğini herkese söyledik. Önümüzdeki sezon elbette ki bu sezonkinden çok daha farklı olacak.

You may also like

0 comments

Leave a Reply

By